Beşiktaş 70 | 78 Fenerbahçe Ülker

Beşiktaş – Fenerbahçe Ülker: 70-78

19.haftanın kapanış maçı olan ve Abdi İpekçe Spor Salonu’nda oynanan Beşiktaş – Fenerbahçe Ülker basketbol karşılaşmasında gülen taraf Fenerbahçe Ülker oldu. Şubat ayında 3. kez birbirleriyle karşılaşan taraflar en son 15 Şubat’ta Turkish Airlines Euroleague Top 16 maçında karşılaşmış ve Beşiktaş’ın 78 – 72 galibiyetiyle tamamlanmıştı.

fenerbahce_besiktas_mac_ozeti

Fenerbahçe Ülker’in hızlı başlangıcıyla Beşiktaş’a ilk yarı sonrasında 29- 42 öne geçerek 13 sayı fark açtı. Bu hızlı başlangıçta Beşiktaş ikinci yarı bu farkı kapatarak final periyodunda oyunu 55 – 55 beraberliğe getirmeyi başardı. Skorun eşitlenmesiyle heyacan doruğa ulaştı.
Beşiktaş taraftar grubunun maç başlamadan önce başlattığı muhteşem bir desteği arkasını almaya başaran Beşiktaş takımı nefeslerin tutulduğu son dakikalarda sarı lacivertliler kontrollü bir oyun sergileyerek skor üstünlüğünü ele geçirdi. Böylece Fenerbahçe Ülkerler lig içerisindeki 17. galibiyetini almayı başardı.

Beşiktaş Antrenörü Erman Kunter’den maç sonrası açıklamalar


Beşiktaş Antrenörü maç sonrası “İlk defa hakemleri bu kadar kötü gördüm” diyerek hakemlere yönelik eleştirilerde bulundu. Maç içerisinde hakem hatalarının hayli fazla olduğunu dile getiren Beşiktaş Basketbol takımı koçu Erman Kunter ayrıca ‘Hakem hatalarına değinmek lazım. Sakın bu maçı kimseye referans olarak göstermesinler. Benim saydığım kadarıyla 10-12 tane çok yanlış karar verdiler. ‘Bizim hakemlerimiz iyidir’ demekle olmuyor. Herkes bu maçın videosunu izlemeli hakem olarak. Skoru değiştirmeye başlarsanız o zaman yanlış olur. Çünkü oyuncular, büyük emek sarf ediyor. Bu kadar mücadele eden takıma 2-3 tane yanlış düdük çalarsanız, direnci kırılır. Nasıl tayin ediliyorlar bilmiyorum. Bundan herkesin ders çıkarması lazım. Türkiye’de ilk defa hakemleri bu kadar kötü gördüm.”  dedi.

Beşiktaş Fenerbahçe Basketbol Karşılaşması Özeti

Alan Savunmalarına Videolu Örnek Hücumlar

deneme

Video da basketbol da alan savunmalarına karşı zaafları nasıl değerlendirebileceğimize yönelik bir kaç örnek mevcut.

Keyifli izlemeler…

Alan Savunmalarına Hücum / VİDEO