Basketbol Top Sürme – Dripling


basketbol oyununda top sürme el ile topu iterek yere çarpıp geldiği ana denir. Topu sektirme diye de tabir edebiliriz. Top sürme ile dripling aynı anlamı taşır. Bu genel olarak yavaş ve hızlı koşular ile yapılır. Dripling ile ilgili daha çok bir çok yazı yazı yazdık. Şimdi driplingin genel tanımı yapıyoruz. Top Sürme – Dripling Nedir?

Basketbol top sürme dripling

Top Sürme – Dripling 

http://www.youtube.com/watch?v=YUyMUQ8T1Zw

Videoda alçak dripling ve yüksek dripling dahil olarak dripling ele alınmıştır. Driplingi tam manasıyla anlatılmıştır.

Biz driplingi daha önce çok geniş ve rahat anlaşılır bir şekilde ele almıştık. Dripling konusunu biraz daha incelemek istiyorsanız tıklayın.

Dripling yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Öncelikle avuç içi topa değmemelidir. Parmaklar ile dripling yapılmalıdır. Daha sonra topa kesinlikle bakılmamalı gözler ileriye bakmalıdır.

Dripling anlamını öğrendikten sonra dripling ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri driplingin önemli noktalarını vs şu konumuzdan okuyabilirsiniz.  Dripligte gözden geçirilecek 15 nokta diye farklı bir makalemiz mevcut bu makaleyide okursanız faydalı olacaktır.

Bu noktadan sonra dripling geliştirme çalışmalarına başlayabilirsiniz. yeni başlayanlar için dripling drilleri konumuzda bir çok çalışmalar mevcuttur. Bu çalışmalar ile driplinginizi geliştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir