Basketbol Oyunları – İyi bir antrenör olmak için..

Basketbol oyunları dediğimiz zaman aklınıza flash oyun siteleri veya diğer oyun sitelerindeki oyunlar aklınıza gelmektedir. Ancak bahsedeceğimiz bu tür oyunlar olmayacaktır. Bizim bahsedeceğimiz basketbol eğitim oyunları olacak. Bu oyunlar daha çok altyapıdaki çocuklara basketbol antrenmanlarını sıkılmadan yapmalarını sağlayan bir basketbol eğitim tekniğidir.

Çocuklara eğitim verirken basketbol oyunları diye belirttiğimiz zaman çocuğun basketbola bir antrenman olarak bakmasını engellemiş olacağız. Bu bir oyun diye hitap etmemiz bile çok şeyi değiştirir. Bir antrenörün aynı zamanda bilinçaltına hitap etmesi gerekir. Sadece basketbol bilgisi bir basketbol antrenörünün iyi bir hoca olduğunu ifade etmez.

basketbol_oyunlari

Basketbol oyunlarından bahsetmeyeceğiz. Bahsetmek istediğimiz iyi bir antrenörün bu tür ince ayrıntılara dikkat etmesi olacaktır. İyi bir antrenör her bir detaydan haberdar olmalı ve sadece teknik konular üzerine bilgili olmaması gerekir. Oyuncu psikolojisi diye öğrenilen derslerde yetersiz kalacaktır. Bir antrenör sadece öğretilenlerle kendisini sınırlamaması gerekir. İyi bir antrenör kendisini her zaman bireysel anlamda geliştirmeye çalışması gerekir.

Antrenörler basketbol maçlarını izlemeli

Antrenörler bunu zaten yapıyor  nerden çıktı bu? Antrenör basketbol maçını izlerken aynı zamanda izlediği maçtaki takım hocalarınıda dikkatlice izlemesi gerekir. Oyunculara maç içerisinde nasıl motive etmeye çalıştığını, nasıl taktik verdiğini gözlemlemesi gerekir.

Bir iki şeyden bahsettik sadece bu yazıya burada nokta koyuyoruz. Ne demek istediğimizi anladığınızı düşünüyoruz. Daha fazla kelime kalabalığı yapmadan makalemize burada son veriyoruz.

Saygılarımızla.