SAYMAN’dan 2.Lig Eleştirisi…

Günün daha ilk dakikalarında Nejat Abi’ye ulaşıp yazısını yayınlamak istediğimi belirttim.Sağolsun Nejat Abimizde ”Kemalciğim,sormana gerek yok’‘ diyerek bizi mutlu etti.Bundan sonra Nejat SAYMAN‘ın lig değerlendirmeleri ve yazıları BASKETBOLBİLGİ‘de yayınlacaktır.Değerli SAYMAN hayranlarına ve basketbolsever dostlarımıza duyurulur..

Teşekkürler NEJAT SAYMAN…

SAYMAN`DAN 2.LİG ELEŞTİRİSİ


Yozgat`ta düzenlenen Türkiye Erkekler 2.ligi play-off ilk ayağında heyecan sürüyor.
Torku Selçuk Üniversitesi ilk 2 maçını kaybedip lige çıkma şansını mucizelere bırakırken Trabzonspor`da 2 maçını da kazanıp stresi üzerinden attı.
Geçtiğimiz yıl Beko Basketbol Ligine yükselmek için favori takım olan ancak bunu başaramayan Trabzonspor bu kez işi sağlama aldı.Çok sert savunması ile 2 önemli rakip olan Olin Gençlik ve Hacettepe Üniversitesi`ni yenen Trabzonspor bugün de Torku Selçuk Üniversitesi`ni yenerse ilk bilet için önemli avantaj elde edecek.
Asıl müthiş mücadele bugün Olin Gençlik ile Hacettepe Üniversitesi arasında oynanacak olan maçta gerçekleşecek.Birer yenilgisi olan 2 takımda maçı kazanıp İstanbul`a avantajlı gitmeye çalışacaklar.Hücumu daha etkili olan Hacettepe Üniversitesi`ne karşı tam bir savunma takımı olan Olin Gençlik tüm silahlarını ateşleyecekler.Bakalım savunma mı hücum mu kazanacak?
Yozgat`taki maçlar geçen yıl Konya ve Antalya`da oynanan basketbolun çok daha iyi ve kaliteli olduğunu ortaya koydu.Özellikle takımların hücum opsiyonlarının zayıflığı göze çarparken sertliği üst düzeye çıkaran takımların Beko Basketbol Ligine terfi edeceği açıkça görülüyor.Yani Erkekler 2.ligi bu sezon küme düşmüş gibi görünüyor !
NEJAT SAYMAN

(Geçtiğimiz Hafta Yapılan Değerlendirmedir.Önemli varsayarak biraz geçte olsa yayınlama gereği duyduğumu bilmenizi isterim.)