1’e 1 maçta LeBron mu kazanırdı sen mi? – Kobe Bryant Röportajı

NBA’ in en iyi basketbol oyuncularından birisi olan Kobe Bryant ile ilginç bir röportaj. Bu röportajda kobe oldukça iddalı konuşuyor. Kobe bryant röportajı:

ESPN Yazarı Steve Palmer Kobe Bryant ile yaptığı röportajdan;

kobe bryant lebron james

Steve Palmer: 1’e 1 maçta LeBron mu kazanırdı sen mi ?

Kobe bryant röporttajları

Kobe Bryant: Tartışmasız ben. Konu 1’e 1’ler olduğunda tarihteki en iyi oyuncuyum. LeBron all-around olarak harika bir oyuncu ve NBA’in gördüğü en iyilerden ama dediğim gibi konu 1’e 1’se, onu yenerdim

Steve Palmer: Aktif oyuncular arasından, bu alanda en zorlandığın kişi kim olurdu ?

Kobe Bryant: Kevin Durant. Fiziğine rağmen oldukça çevik ve şutları da iyi. Muhtemelen onunla yapacağımız maçlar çekişmeli olurdu.

Steve Palmer: Peki ya T-Mac ve Kyrie Irving ?

Kobe Bryant: Aslında birkaç kere T-Mac’le teke tek maç yaptık, ve onu parçaladığımı söyleyebilirim. İsterseniz sorabilirsiniz. Almanya’da bir ayakkabı firması için reklam kampanyası yaparken sürekli basketbol oynuyorduk. Onunla 3 maç yaptık, bir tanesi 11-2’lik skorla olmak üzere 3’ünü de ben kazandım.”

Kyrie’nin harika bir yeteneği var ama şu anda bu alanda benle yarışacak kadar tecrübeli olmadığını kendisi de biliyor, yine de onunla bir maç yapmak eğlenceli olurdu.

İlkan KARAMAN : Adım Adım İlerliyorum

Fenerbahçe Ülker’in genç oyuncusu İlkan Karaman, medya gününde transfer hikayesinden, hedeflerine kadar pekçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Kariyerinde adım adım yükseldiğini ve en büyük hamlesini Fenerbahçe Ülker’e gelerek yaptığını söyleyen İlkan Karaman, “Adım adım yükseliyorum. Her kulüpte farklı tecrübeler edindim. Farklı oyuncularla, yöneticilerle ve antrenörlerle çalıştım. Hepsinden birşeyler alarak yoluma devam ediyorum. İnşallah hep de yükselerek devam edeceğim. Tofaş’tan sonra Karşıyaka, benim için çok büyük bir adım oldu. Orada çok şey kattım kendime. Ordan sonra da buraya gelerek, en büyük hamleyi yaptığımı düşünüyorum. Burası da inşallah çok güzel geçecek, benim kariyerim için güzel bir başlangıç olacak” dedi.

20120926-215614.jpg

“KARŞIYAKA’DA KENDİME ÇOK ŞEY KATTIM”

Özellikle geçen sezon Karşıyaka formasıyla önemli tecrübeler edindiğini belirten genç oyuncu, “Geçen sene Hakan Demir’le çalıştım. Gerçekten bana çok şey kattı. Sahadayken bana çok güven verdi. Ben de bu şansı iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Onunla birlikte çalıştım ve kendime de çok şey kattığımı gördüm. Güzel bir sezon oldu Karşıyaka’da benim için. Türkiye Ligi’nde ve Eurochallange’da farklı tecrübeler edindim” diye konuştu.

“ONLARI DAHA ÖNCE TV’DEN İZLİYORDUM”

Daha önce televizyondan izlediği yıldızlarla, bu sezon THY Euroleague’de forma giyeceğini ifade eden İlkan, “Bu sezon Euroleague olduğu için çok heyecanlıyım. Televizyonda devamlı takip ettiğim oyunculara karşı bu sezon bire bir oynama şansı bulacağım. O yüzden bu Fenerbahçe ile Euroleague’de şans bulduğum için heyecanlıyım ve mutluyum. Bunu da en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum” değerlendirmelerinde bulundu.

“FENERBAHÇE’DE OYNAMAYA HER ZAMAN ÖZENMİŞİMDİR”

Fenerbahçe’ye geldiği için çok mutlu olduğunu ve özellikle Mike Batiste’ye hayranlık duyduğunu söyleyen İlkan Karaman, “Ben daha altyapılardayken, Mike Batiste’yi izlerdim. Çok özenerek bakardım. Şimdi aynı takımda olmak gerçekten çok enteresan hissettiriyor. Bir de bu kadar tecrübeli oyuncuyla idman yapmak, bana çok şey katıyor, katacak da. Onlarla birlikte güzel bir sezon geçireceğim, kendime de çok şey katacağım. Fenerbahçe’de oynamaya her zaman özenerek bakmıştım. Çok güzel bir camia burası. Çok değişik bir atmosfer var burada. Buraya geldiğim için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

“MİRSAD TÜRKCAN’IN JÜBİLESİ İNANILMAZDI”

Mirsad Türkcan’ın jübilesinin atmosferinden çok etkilendiğini dile getiren Mirsad Türkcan’ın jübilesinde benim de Fenerbahçe ile ilk maçımın olması, benim içim bambaşka birşeydi. Mirsad Türkcan’ın jübile maçı ise inşallah benim de ileride böyle bir jübilem olur dediğim bir maçtı. İnanılmaz bir atmosferdi. Tüylerim diken diken oldu gerçekten. Işıklar kapandı, Mirsad abi çocuğunu aldı kucağına… Ben bunları hissettiysem, onun ne hissettiğini düşünemiyorum bile” diye konuştu.

“GARNETT HAYRANIYIM, 5 EKİMDE KARŞILIKLI OYNAYAĞIZ”

NBA’de tuttuğu bir takım olmadığını ancak Kevin Garnett’i hayranlıkla izlediğini ve onunla 5 Ekim’de karşılıklı oynama şansı da bulacağını belirten İlkan, “Bu yaz draft edilmeyi bekliyordum. Ancak bazı insanlar için bu biraz sürpriz oldu. Mirsad abinin yolundan gitmeyi düşünüyorum. Onun gibi güzel bir kariyer sahibi olmak istiyorum. NBA’e gittiğim zaman da orada kalıcı işler yapmak istiyorum. NBA’de tuttuğum bir takım yok. Hangi maç denk gelirse onu izliyorum. Ancak oyuncu olarak özellikle Kevin Garnett’i çok beğenerek izliyorum. Hatta 5 Ekim’de burada Boston Celtics ile maçımız var. O nedenle de çok heyecanlıyım. Kendisiyle karşılıklı oynama fırsatı bulacağım” şeklinde konuştu.

“TAKIM OLARAK HEDEFLERİMİZ ÇOK YÜKSEK”

Takım olarak bu sezonki hedeflerini de değerlendiren genç yıldız, “Bu sene takım gerçekten çok iyi ve tecrübeli. Herkes ne yaptığını iyi biliyor. Türkiye’de en iyi noktada olacağımı düşünüyorum. Euroleague’de de hedefimiz Final Four. Fenerbahçe taraftarı, buraya ilk geldiğimden bu yana bana sahip çıktı, çok büyük destek verdi. İnşallah bu sene ben de onlara çok güzel bir basketbol izleteceğim” diyerek sözlerini tamamladı.