Basketbolda Çeviklik ve Çabukluk için Ayak Çalışmaları

Basketbol çeviklik ve çabukluk için ayak çalışmaları çok fazla önemlidir. Çeviklik ve çabukluk sizin sahada sağlam bir duruş sergilemizi sağlar. Şöyle ki; herhangi bir pozisyonda yıkılmamızı, adam geçerken zorlanmamızı sağlar. Örnek verirsek pota altında sırtı dönük bir pivotu tutabilmeniz için çevik olmanız gerekir. Bu oyunucun tersten dönüp sizi geçtiğinde ona yetişmeniz içinde çabuk olmanız gerekir. Ağır bir basketbol oyuncusu her zaman kolay geçilir kolay ekarte edilir bir oyuncu tipidir. Onun için çevik ve çabuk olmanız gerekir.

basketbolda_ceviklik_ve_cabukluk_icin_yapilmasi_Gerekenler

Basketbol ayak çalışmaları videolarını izleyerek buradan öğrendiklerinizi uyguladığınız taktirde çabuk ve çevik bir oyuncu olmaya başlayacaksınız.

Basketbolda Çeviklik ve Çabukluk için Ayak Çalışmaları

Videolar içerisinde çeşitli driller mevcut. Bu drilleri ister aynı şekilde uygulayın ister biraz daha eğlenceli yapmak için şekillendirebilirsiniz. Çeviklik ve çabukluk antrenmanları ağır olduğundan oyuncular çabuk sıkılabilir. Oyuncuları bu tür antrenmanlara getirebilmeniz biraz rekabet birazda eğlence katmanızı öneriyoruz.