Dwyane Wade Turnike Stili

NBA’ in basketbol oyuncusu Dwyane Wade’ in en çok kullandığı turnike stili İki Adım Turnike‘ dir. Basketbolda saha ölçüleri içerisinde iki adım turnike ile uzun mesafe kat edip topu yere vurmanıza gerek kalmadan başarılı bir tunike atabilirsiniz. Dwyane Wade  İki Adım Turnike Sanatı videosundan bu turnikeyi izleyebilirsiniz.

Bu turnike ile bloklardan kaçabiliyorsunuz. Bu şekilde atacağınız turnikede çeşitli fake biçimleri kullanarak oyuncuları sağa sola savurabilirsiniz. Rakip oyuncuları şaşırtıp boş turnike şansı elde edebiliyorsunuz. Çok etkili bir tunike şekli olduğundan bolca pratik yaparak basketbol için güzel bir sayı yapma yeteneğinizi geliştirmiş olacaksınız.

Bununla birlikte diğer tunike çeşitlerini bildiğiniz zaman savunma karşısında birden fazla turnike atma seçeneğiniz olacaktır. Yani pozisyona göre elinizde alternatif turnike şekilleri olmalıdır. Pozisyona göre en doğru turnike çeşidini seçip sayıya ulaşmaya çalışmak gerekir. Basketbolda daha fazla turnike çeşidini sitemizde bulabilirsiniz. Basketbol turnike çeşitlerini bir kaç konumuzda değinmiştik. En geniş şekilde ele aldığımız konu şudur: Basketbolda Turnike Çeşitleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir