Kuvvet ve Kas Egzersizleri / Görüntülü


Göğüs 

Omuz

Sırt Kanat

Ön Kol


Arka Kol 

Bilek

Karın – Mide

Bel

Bacak

Ön Bacak

Arka Bacak

Kalf

“Kuvvet ve Kas Egzersizleri / Görüntülü” için 2 yorum

  1. Yalnız bu hareketleri yaparken Boy kısalması yada durması yaşamaz mıyız? Sonuçta ağırlık kaldırılıyor basketbol için sağlam olalım diyip vücuda çalışırken boy yüzünden kopmayım yani . Ben çok başlamayı denedim fakat basketbol koçlarım vede fizik hocam bana yanlış olacağını daha uzayabilmen beklenirken bu yaşta boyumun uzamasını durdurabileceğimi söylediler.
    Yardımcı olabilir misiniz? Bu arada böyle bir site açarak basketbola hevesi olan gençlere kişilere basketbolu seveb insanlara yardımcı oluyorsunuz. Bu nedenden dolayı da teşekürlerimi iletiyorum ?

  2. Öncelikle sen bir bodybuilder değil basketbolcusun. Bu yüzden hedefin kaslarını şişirmek değil güçlendirmek ve şekillendirmek olmalı. Yaşın 14 uzeriyse ağırlık çalışmalarına başlayabilirsin. Çevredeki spor salonlarından birine git antrenörler sana uygun bir antrenman programı hazırlayacaklardır. Şu boy meselesine gelince, omurgana ve eklem aralarına yük bindiren birkaç kareket var bunları yaparken çok ağır kilolarda yapmazsan hiçbir sorun teşkil etmez . Ayrıca insan vücudu bir bütündür. Kas sisteminin gelişmesi tüm vücudu olumlu etkiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir